«سرزمین کوچ نشین ها» برنده سه اسکار شد / آنتونی هاپکینز برای «پدر» جایزه گرفت

  • تاریخ انتشار: 1400/02/06

فهرست برندگان جوایز اسکار 2021 به این شرح است:

بهترین فیلم: «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»، فرانسیس مکدورمند، پیتر اسپیرز، مالی اشر، دن جن‌وی و کلویی ژائو، تهیه‌کنندگان (سرچ‌لایت پیکچرز)
دیگر نامزدها: «پدر»، دیوید پارفیت، ژان-لویی لیوی و فیلیپ کارکاسون، تهیه‌کنندگان (سونی پیکچرز کلسیکس) / «یهودا و مسیح سیاه»، شاکا کینگ، چارلز دی. کینگ و رایان کوگلر، تهیه‌کنندگان (برادران وارنر) / «منک»، سی‌ین چفین، اریک راث و داگلاس اوربنسکی، تهیه‌کنندگان (نتفلیکس) / «میناری»، کریستینا اوه، تهیه‌کننده (ای ۲۴) / «زن جوان امیدوارکننده»، بن براونینگ، اشلی فاکس، امرالد فنل و جوزی مک‌نامارا، تهیه‌کنندگان (فوکِس فیچرز) / «صدای متال»، برت هملینیک و ساشا بن هاروش، تهیه‌کنندگان (آمازون استودیوز) / «محاکمه شیکاگو ۷»، مارک پلت و استوارت ام بسر، تهیه‌کنندگان (نتفلیکس)

بهترین کارگردانی: کلویی ژائو، «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»
دیگر نامزدها: لی آیزاک چانگ، «میناری» / امرالد فنل، «زن جوان امیدوارکننده» / دیوید فینچر، «منک» / توماس وینتربرگ، «یک دور دیگر»


بهترین بازیگر مرد: آنتونی هاپکینز، «پدر»
دیگر نامزدها: ریز احمد، «صدای متال» / چادویک بوزمن، «بلک باتم ما رینی» / گری اولدمن، «منک» / استیون یون، «میناری»


بهترین بازیگر زن: فرانسیس مکدورمند، «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»
دیگر نامزدها: وایولا دیویس، «بلک باتم ما رینی» / آندرا دی، «ایالات متحده در برابر بیلی هالیدی» / ونسا کربی، «تکه‌های یک زن» / کری مالیگان، «زن جوان امیدوارکننده»


بهترین بازیگر مرد مکمل: دانیل کالویا، «یهودا و مسیح سیاه»
دیگر نامزدها: ساشا بارون کوهن، «محاکمه شیکاگو ۷» / لزلی ادم جونیر، «یک شب در میامی» / پل ریسی، «صدای متال» / لاکیت استنفیلد، «یهودا و مسیح سیاه»


بهترین بازیگر زن مکمل: یون یو جانگ، «میناری»
دیگر نامزدها: ماریا باکالووا، «بورات فیلم بعدی» / گلن کلوز، «مرثیه دهاتی» / الیویا کلمن، «پدر» / آماندا سایفرید، «منک»


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «زن جوان امیدوارکننده»، امرالد فنل
دیگر نامزدها: «یهودا و مسیح سیاه»، فیلمنامه از ویل برسن و شاکا کینگ؛ داستان از برسن، کینگ، کیت و کنی لوکاس / «میناری»، لی آیزاک چانگ / «صدای متال»، فیلمنامه از داریوس و آبراهام ماردر؛ داستان از داریوس ماردر و درک چانفرنس / «محاکمه شیکاگو ۷»، آرون سورکین


بهترین فیلمنامه اقتباسی: «پدر»، کریستوفر همپتن و فلوریان زلر، بر مبنای نمایشنامه‌ای از زلر
دیگر نامزدها: «بورات فیلم بعدی»، فیلمنامه از ساشا بارون کوهن، آنتونی هاینز، دن سوئیمر، پیتر بینهام، اریکا ریوی‌نوخا، دن میزر، جنا فریدمن و لی کرن؛ داستان از بارون کوهن، هاینز، سوئیمر و نینا پدراد، بر مبنای شخصیتی خلق‌شده توسط بارون کوهن / «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»، کلویی ژائو، بر مبنای کتابی از جسیکا برودر / «یک شب در میامی»، کمپ پاورز، بر مبنای نمایشنامه‌ای از خودش / «ببر سفید»، رامین بحرانی، بر مبنای رمانی از آراویند آدیگا


بهترین فیلم بلند انیمیشن: «روح»، پیت داکتر و دانا موری (والت دیزنی پیکچرز/پیکسار انیمیشن استودیوز)
دیگر نامزدها: «به پیش»، دان اسکانلن و کوری ری (والت دیزنی پیکچرز/پیکسار انیمیشن استودیوز) / «روی ماه»، گلن کین، جینی رین و پیلین چو (نتفلیکس انیمیشن/پرل استودیو/دنتسو اینترتینمنت/سونی پیکچرز ایمیج‌ورکس/گلن کین پروداکشنز) / «یک فیلم شان گوسفنده (بره ناقلا): فارماگدون»، ریچارد فیلن، ویل بکر و پل کیولی (آردمن انیمیشنز/کریتیو یوروپ مدیا/آنتون کپیتال اینترتینمنت) / «ولف واکرز/گرگ‌گردها»، تام مور، راس استیوارت، پل یانگ و استفان رولانتس (کارتون سالون/ملوزین)


بهترین فیلم بلند بین‌المللی: «یک دور دیگر» به کارگردانی توماس وینتربرگ (دانمارک)
دیگر نامزدها: «روزهای بهتر» به کارگردانی درک سانگ (هنگ کنگ) / «گروهی» به کارگردانی الکساندر نانائو (رومانی) / «مردی که پوست خود را فروخت» به کارگردانی کوثر بن هنیه (تونس) / «کجا می‌روی، آیدا؟» به کارگردانی یاسمیلا ژبانیچ (بوسنی و هرزگوین)


بهترین مستند بلند: «معلم من اختاپوس»، پیپا ارلیک، جیمز رید و کریگ فاستر
دیگر نامزدها: «گروهی»، الکساندر نانائو و بیانکا اوانا / «اردوگاه معلولان»، نیکول نیونام، جیم لبرکت و سارا بولدر / «مأمور نفوذی»، مایته آلبردی و مارسلا سانتیبانیس / «زمان/دوران زندان»، گرت بردلی، لورن دامینو و کلن کوئین


بهترین فیلمبرداری: «منک»، اریک مسرشمیت
دیگر نامزدها: «یهودا و مسیح سیاه»، شان بابیت / «اخبار دنیا»، داریوش وولسکی / «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»، جاشوا جیمز ریچاردز / «محاکمه شیکاگو ۷»، فدون پاپامیخائیل


بهترین موسیقی: «روح»، ترنت رزنور و اتیکس راس
دیگر نامزدها: «پنج هم‌خون»، ترنس بلنچارد / «منک»، ترنت رزنور و اتیکس راس / «میناری»، امیل موسری / «اخبار دنیا»، جیمز نیوتن هوارد


بهترین تدوین: «صدای متال»، میکل ای. جی. نیلسن
دیگر نامزدها: «پدر»، یورگوس لامپرینوس / «سرزمین کوچ‌نشین‌ها»، کلویی ژائو / «زن جوان امیدوارکننده»، فدریک توراوال / «محاکمه شیکاگو ۷»، آلن بامگارتن


بهترین طراحی صحنه: «منک»، طراح صحنه: دانلد گراهام برت؛ طراح دکور: جن پاسکال


دیگر نامزدها: «پدر»، طراح صحنه: پیتر فرانسیس؛ طراح دکور: کتی فدرستون / «بلک باتم ما رینی»، طراح صحنه: مارک ریکر؛ طراح دکور: کارن اوهارا و دایانا استوتن / «اخبار دنیا»، طراح صحنه: دیوید کرنک؛ طراح دکور: الیزابت کینان / «تنت»، طراح صحنه: ناتان کراولی؛ طراح دکور: کتی لوکاس


بهترین طراحی لباس: «بلک باتم ما رینی»، ان راث
دیگر نامزدها: «اما»، الکساندرا برن / «منک»، تریش سامرویل / «مولان»، بینا دایگلر / «پینوکیو»، ماسیمو کانتینی پارینی


بهترین چهره‌پردازی و مو: «بلک باتم ما رینی»، سرخیو لوپز-ریورا، میا نیل و جامیکا ویلسن
دیگر نامزدها: «اما»، ماریس لانگن، لورا آلن و کلودیا اشتویتزه / «مرثیه دهاتی»، آرین کروگر مکاش، متیو دبلیو مانگل و پاتریشیا دهینی / «منک»، جی‌جی ویلیامز، کیمبرلی اسپیتری و کالین لوبف / «پینوکیو»، مارک کولیه، دالیا کولی و فرانچسکو پگورتی


بهترین ترانه: «جنگیدن به خاطر تو» از فیلم «یهودا و مسیح سیاه»، موسیقی از هر و درنست امیل ۲؛ شعر از هر و تیارا تامس
دیگر نامزدها: «صدایم را بشنو» از فیلم «محاکمه شیکاگو ۷»، موسیقی از دانیل پمبرتن؛ شعر از پمبرتن و سلست ویت / «شهر زادگاه من» از فیلم «مسابقه آواز یوروویژن: داستان حماسه آتش»، موسیقی و شعر از ساوان کوتچا، فات مکس گیسوس و ریکارد یورانسون / «دیدن» از فیلم «زندگی پیش رو»، موسیقی از دایان وارن؛ شعر از وارن و لائورا پائوزینی / «حالا حرف بزن» از فیلم «یک شب در میامی»، موسیقی و شعر از لزلی ادم جونیر و سام اش‌ورث


بهترین جلوه‌های تصویری: «تنت»، اندرو جکسن، دیوید لی، اندرو لاکلی و اسکات فیشر
دیگر نامزدها: «عشق و هیولاها»، مت اسلون، جنه‌ویو کامایلری، مت اوریت و برایان کاکس / «آسمان نیمه‌شب»، متیو کسمیر، کریس لورنس، مکس سالومن و دیوید واتکینز / «مولان»، شان فیدن، آندرش لانگلاندس، ست موری و استیو اینگرام / «ایوان یکی یدونه»، نیک دیویس، گرگ فیشر، بن جونز و سانتیاگو کولومو مارتینس


بهترین صدا: «صدای متال»، نیکلاس بکر، جیمی بشت، میشل کوتولنک، کارلوس کورتس و فیلیپ بلد
دیگر نامزدها: «گری‌هاند»، وارن شا، مایکل مینکلر، بو بوردرز و دیوید وایمن / «منک»، رن کلایس، جرمی مولود، دیوید پارکر، نیتن ننس و درو کیونن / «اخبار دنیا»، الیور تارنی، مایک پرست‌وود اسمیت، ویلیام میلر و جان پریچت / «روح»، رن کلایس، کویا الیوت و دیوید پارکر


بهترین فیلم کوتاه زنده: «دو غریبه دور»، تراون فری و مارتین دزموند رو
دیگر نامزدها: «احساس کردن»، داگ رولند و سوزان روزنسکی / «اتاق نامه»، الیورا لیند و سوفیا سوندرون / «هدیه»، فرح نابلسی و اسامه بواردي / «چشم سفید»، تومر شاشان و شیرا هاکمن


بهترین مستند کوتاه: «کولت»، آنتونی جیاکینو و آلیس دویارد
دیگر نامزدها: «کنسرتو یک مکالمه است»، بن پرادفوت و کریس بائرز / «جدا نکنید»، آندرس هامر و شارلوت کوک / «بخش گرسنگی»، اسکای فیتزجرالد و میشائیل شویرمان / «یک آهنگ عاشقانه برای لاتاشا»، سوفیا نهلی آلیسن و جنیس دانکن


بهترین فیلم کوتاه انیمیشن: «هر اتفاقی بیفتد دوستت دارم»، ویل مک‌کورمک و مایکل گوویر (نتفلیکس)
دیگر نامزدها: «نقب»، مادلین شرفیان و مایکل کپبورات (دیزنی پلاس/پیکسار) / «روح مکان»، آدریان مریژو و آموری اوویز (کازاک پروداکشنز) / «اپرا»، اریک اوه (بیستز و نیتویز الایک) / «بله‌قربان‌گوها»، گیشلی داری هالدورشون و آرنار گونارشون (کائوش هااف هولاموی)


برچسب ها: