آبادی سالن‌ها در تعطیلی سینما

  • تاریخ انتشار: 1400/05/05

او در این گفتگو بیان کرد:طبق پیش‌بینی‌ها و مطالعات انجام شده، طرح توسعه سینماهای حوزه هنری در 3 فاز طراحی شد تا در انتهای آن 400 پرده جدید در سراسر کشور ایجاد شود.


در فاز اول این پروژه 80 سالن به مجموعه سالن‌های سینمایی افزوده شد تا در مجموع به عدد 180 پرده برسد. در حال حاضر 20 سالن افتتاح شده، شش سالن در حال بازسازی است و دو سالن نیز در حال ساخت است.


اجرای این طرح از نیمه دوم سال 98 آغاز شد. آن زمان حوزه هنری مجموعا 103 پرده نمایش فعال داشت، اما سه ماه پس از شروع این طرح با بحران همه گیری کرونا و تعطیلی و رکود پیش‌بینی نشده و بی سابقه در دنیا مواجه شدیم. با این وجود سعی کردیم علیرغم همه فشارها از این فرصت کمال استفاده را ببریم و در مدت تعطیلی سینماها بخش قابل توجهی از سینماهای خود را توسعه دهیم.


بازسازی سینماهای «بهمن تهران»، «ایران ارومیه»، «مهتاب اصفهان»، «بهمن کاشان»، «بهار گز»، «بهمن اصفهان»، «سپهر ساری»، «سپاهان اصفهان»، «اکسین اهواز»، «آزادی آبادان»، «مهر سقز»، «آزادی بیجار»، «بهمن سنندج»، «بهمن سبزوار»، «بهمن شهرکرد»، «مهر شاهرود»، «آزادی کرمانشاه»، «آفریقا مشهد»، «عصر جدید گرگان»، «بهمن زنجان»، «فلسطین همدان»، «بهمن ملایر» و... از جمله طرح‌های فاز نخست توسعه سینماهای حوزه هنری بود که اکنون محقق شده است. همچنین در قالب فاز دوم و سوم این طرح، توسعه و ساخت سینماهای «قدس همدان»، «مهر کوهسنگی مشهد»، «هجرت گنبد»، «بهمن آزادشهر»، «آزادی ارومیه»، «29 بهمن تبریز»، «کیهان آبادان» در مراحل پایانی است و احیای سینماهای «آفریقا تهران»، «سپیده تهران»، «ایران ساری»، «بهمن بوشهر»، «نخل خرمشهر»، «بهمن آمل»، «بهمن بهشهر»، «پیروزی کرمانشاه»، «پرسیا شیراز» و... در همین فاز در مرحله طراحی یا اجرا است. این پروژه‌ها جمعا 21 استان کشور را در برمی‌گیرند که خود نشان‌دهنده توزیع خوب این طرح است.


برچسب ها: